Eesti suhtekorralduse parimad 2016

Suhtekorralduse Auhind 2016 võitjad
Suhtekorralduse Auhind 2016 võitjad

Nädalavahetusel selgusid Eesti suhtekorralduse 2016. aasta parimad ning tunnustati nende tegijaid. Grand prix’ läks Cloud Mediale projekti “Tallinna peatänav” eest ning kategooriate võidud Väätsa vallavalitsusele, Daltonile, Corporele ja Tallinkile. Tulemused kuulutati välja Kuldmuna galal.

“See oli seitsmeteistkümnes kord Eesti suhtekorraldajatele selgitada välja endi hulgast parimad. Suhtekorralduse roll ja tööriistad on ajaga väga palju muutunud. Tänavused tööd võib jaotada tinglikult kolmeks: tugev strateegiline ettevalmistus, ootamatu käik vastandudes olemasolevale kuvandile ning tugev rahvusvaheline meediatöö,” võttis tänavuse parimate väljaselgitamise kokku Eesti Suhtekorraldajate Liidu president Aive Hiiepuu.

Auhindade jagamine Kuldmuna galal pani punkti tänavusele Suhtekorralduse Auhind 2016 konkursile, kus kandideeris 22 projekti ja kampaaniat, neist finaali jõudis kaheksa.

Tulemused

Suhtekorralduse Auhind 2016 grand prix’ ning avaliku ja kolmanda sektori kategooria võidu sai Cloud Media ja Eesti Arhitektuurikeskuse projekt “Tallinna peatänav”, kus kommunikatsioonijuhtimine oli arhitektuurikonkursi korraldamisse kaasatud alates esimestest ettevalmistustest ning tulemuseks oli avalikkuse toetus, inspiratsioonipuhang ja nõudlus kaasaegsete linnaruumilahenduste järele.

Aasta suurprojekti auhinna pälvis Tallink Megastari lansseerimise eest, mis oli viimaste aastate üks suurimaid kommunikatsiooniprojekte. Projekti juhiti Eestist, tööd tehti korraga neljal turul (Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis) ning suurest meediatöö mahust annab tunnistust fakt, et Megastari avabriifingul osales üle 160 ajakirjaniku.

Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse (CSR) auhind läks Corpore ja Coffee People projektile “Sotsiaalselt vastutustundliku kohviettevõtte kommunikatsioon läbi kohvi kasvatava indiaanihõimu tutvustamise", mis oli väga hästi kommunikeeritud sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse projekt.

Start-up PR auhinna sai Dalton idufirmale SprayPrinter korraldatud PR-kampaania eest, kus kommunikatsioonitööga toetati tugevalt SprayPrinteri rahvusvahelisele turule sisenemist, täiendava rahastuse saamist, uute kliendikontaktide ja tuntuse võitmist – kõik selle nimel, et Eesti idufirma saaks alustada müüki

-is.

Kohaturunduse auhinna pälvis Väätsa vallavalitsuse kampaania “Väärt paik nii suvel kui talvel”, kus kohaliku omavalitsuse ettevõtlikkusest ja loovatest ideedest sündisid uued üritused, mis väga hästi kaasasid kohalikke elanikke.

Kommunikatsiooniajakirja Kaja preemia pälvis Dalton “Trio to Rio 2016” projekti eest, mis tutvustas maailmale Eesti maratonijooksjaid Lily, Liina ja Leila Luike, tuues kaasa üle ootuste suure hulga meediakajastusi ning luues soodsad tingimused kolmikutele kontaktideks võimalike sponsorite ja võistluste korraldajatega.

Avaliku ja kolmanda sektori kategooria diplomi pälvis Verba ja Spordiklubi 100 projekt “Orienteerumise veteranide maailmameistrivõitlused 2016”, mis tõi üritusest osa võtma 4145 inimest, neist 86% välisriikidest ning projekt tõi Eesti majandusele sisse hinnanguliselt üle 3,3 miljoni euro.

Erasektori kategooria diplomi pälvis Kalevi projekt “Martsipanist loomaaia avamine”, mis oli Kalevi kommivabriku kingitus Tallinna loomaaiale magusatööstuse 210. sünnipäeva puhul.

Konkursist

Suhtekorralduse auhinna konkurss on Eesti kommunikatsioonivaldkonna iga-aastane mõõduvõtmine, kus omavahel võistlevad aasta parimad PR-projektid ja kampaaniad.

Konkurss toimub aastast 2000 eesmärgiga selgitada välja aasta parimad suhtekorralduse alased projektid ja kampaaniad ning tunnustada seeläbi nende tegijaid.

Žürii hindab konkursil osalevate tööde puhul nende eesmärgipärast tulemuslikkust, leidlikkust, lahenduse uudsust Eestis, mõju kommunikatsioonisektorile ning vastavus suhtekorralduse headele tavadele.

2016. aastal hindas töid žürii, kuhu kuulus EPRA juhatus ja konkursi eelmise aasta võitjad: Aive Hiiepuu, Aleksandra Moorast, Aune Past, Margus Mets, Krista Must, Taavi Linnamäe, Annela Laaneots, Karin Volmer, Taavi Karotamm ja Janek Mäggi.

Eesti Suhtekorraldajate Liit (EPRA) on 1996. aastal asutatud erialaliit, mis koondab ainsa organisatsioonina Eestis suhtekorralduse alal töötavaid inimesi. Liitu kuulub üle 90 suhtekorraldaja nii avalikust sektorist, äriettevõtetest, mittetulundus-organisatsioonidest kui ka suhtekorraldusfirmadest. EPRA korraldab erialavaldkonna sisest infovahetust ja üritusi ning aitab kaasa eriala populariseerimisele ja professionaalsuse tõstmisele. Eriala parimate tunnustamiseks toimuvad EPRA eestvedamisel igal aastal suhtekorralduse auhinna konkursid ning aasta suhtekorraldaja valimised. EPRA esindaja kuulub kommunikatsiooniajakirja Kaja kolleegiumisse ning on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance for Public Relations and Communication Management ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu liige.

Aive Hiiepuu

Eesti Suhtekorraldajate Liidu president

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib TURUNDUSE SPETSIALISTI

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

31. jaanuar 2019

RUTHIE BELLE otsib TURUNDUSJUHTI

Ruthie Belle OÜ

22. veebruar 2019