Rando Rannus: Libauudiste portaale on võimalik kampaaniast välistada

Rando Rannus
Rando Rannus

Saku Õlletehase brändijuhil Anett Stukisel ja Valio turundusdirektoril Krista Kalbinil polnud aimugi, et nende bännerreklaamid ilmusid libauudiste saitidel. Turundajad tunnistasid, et programmatic reklaami teema on nii keeruline, et nad usaldasid selles küsimuses 100% oma meediaagentuuri. Kommenteerib reklaamivõrgustiku smartAD juht Rando Rannus.

"Best Marketing tõstatas olulise teema - kus kuvatakse klientide reklaame, kui kasutatakse Google Display Network'i või muid RTB/programmatic platvorme? Mulle üllatuseks reageerisid paljud (digi)turundajad sellele uudisele negatiivselt väites, et libauudiste portaale ja muid kahtlase sisuga veebisaite pole võimalik välistada kampaaniast. Tegelikult pole see päris nii. On olemas nii blacklistimise (välistamise) kui ka whitelistimise (suunamine konkreetsele saitidele) võimalus.

Nõustun, et blacklistida on tõesti ajamahukas, aga whitelist nimekirja tekitamine premium sisuga veebikeskkondadest ei ole ületamatu töö. Seega ei tasu varjuda vabanduste taha "see on keeruline/võimatu" - tunnistagem, et tegemist on pigem olnud teadmatuse või laiskusega.

Ma soovitan klientidel küsida oma agentuuridelt läbipaistvust kampaaniates ning teha teadlikke otsuseid. Kusjuures teadlik otsus on ka lubada oma reklaame kahtlase sisuga saitidele juhul, kui see täidab turunduslikku eesmärki. SmartADis oleme me eos juba välistanud kahtlase sisuga saidid (nt Iha.ee), aga kasutame neid siis, kui klient avaldab selleks spetsiaalselt soovi. Nii on tagatud kõikide osapoolte huvid ning kampaania on igati läbipaistev," rääkis Rando Rannus.

Loe ka:

Eesti Meedia: Postimees ei toeta libauudiste äri 

Postimees toetab globaalset libauudiste äri 

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HANSAPOST otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Hansapost OÜ

02. detsember 2018