Milline on Hiina reisiblogijate arvamus Eestist?

Dasha Karpilovich, EBSi magistrant
Dasha Karpilovich, EBSi magistrant

EBSi magistrant Dasha Karpilovich uuris oma lõputöös Hiina reisiblogijate arvamust Eestist kui turismisihtkohast. Peamiselt Tallinna külastanud Hiina blogijad jagasid Eesti kohta küll palju positiivseid kommentaare, kuid mõnes valdkonnas on nende hinnangul hiinlastele meeldimiseks veel arenguruumi.

Kõige enam pälvisid positiivset hinnangut Eesti linnapilt, üleüldine mulje, majutus, restoranid ja toit ning inimesed ja siinne elu. Hiina turistid olid positiivselt üllatunud Tallinna vanalinnast ning eriti vaateplatvormide vaadetest. Nad nautisid ka Eesti pikki suveöid, puhast õhku ja sinist taevast.

Uurismustöö blogide sõnadeanalüüsist selgus, et enim kasutatud sõna oli “Tallinn”, mis näitab, et peamiselt külastasid Hiina blogijad meie pealinna. Eesti turismiturundajatele võib huvitav olla see, et hiinlased kirjeldavad Eestit pigem Põhja-Euroopa riigina ning tulevad siia peamiselt läbi Helsingi.

Negatiivsema poole pealt leidsid blogijad, et Eestis ei ole piisavalt Hiina turistidele sobivaid turismitooteid. Peaaegu ainus neile huvi pakkuv atraktsioon oligi Tallinna vanalinn. Tallinnast väljaspool neile huvi pakkuvaid turismiatraktsioone peaaegu ei olnudki, mistõttu nad enamasti Tallinnast kaugemale ei jõudnud. Lisaks pidasid blogijad kalliks ka meie suveniire ja restoranide hindasid ning olid mures öise turvalisuse pärast. Just need olid Hiina blogijate arvates Eestis reisimise kitsaskohad.

Uurimustöö allikate kohaselt on Hiina turistide arv nii Eestis kui ka mujal maailmas kiirelt kasvav. Visit Estonia andmetel on alates 2010. aastast Eesti majutuskohtades peatuvat hiinlaste arv stabiilselt tõusnud üle 320%. Lisaks hoiab Hiina juhipositsiooni kõige enam reisimisele kulutavate turistide nimekirjas maailmas. Seetõttu on siinsetel turismiturundajatel oluline teada, milline on Hiina turistide arvamus meie riigist.

Dasha Karpilovich, EBSi magistrant

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

JOTEL LTD is looking for a SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

16. november 2018

IDEA otsib AD-d

Idea Group

25. november 2018