Reisikirjad Soomest 7: Viis jõulureklaami

Adlibris
Adlibris

Georgi Viiese viis lemmikut Soome jõulureklaami.

Jõulud on reklaami tippaeg ka Soome teleriekraanidel. Võtsin ette valida oma lemmikud just jõuludeks valmistatud reklaamfilmidest. Ma ei ole erapooletu, sest mulle on Soome telereklaamid meeldinud juba lapsest peale. Neis on sellist omapärast huumorit ja eneseirooniat, mis on ainult soomlastele omane.

Siin minu TOP5.

Kas luiskamine on ok?  Jõulukinkide tarbeks küll. Koolipoisi jutustatud keeruline seiklus on pärit Adlibrise raamatupoest:Kummalised lood inimeste ja kinkidega toimuvad elektroonikapoeketi Gigantti klippides. Nagu oleks Aki Kaurismäki lavastatud:Prisma jätkab oma jõulureklaamis juba varasemalt alustatud rootsi kuningapere lugu:Telefinlandi jõuluklipp on aasta jooksul tehtud reklaamiklippide remix, millele on lisatud snapchatilikud nö filtrid:


Jaffa multikas meenutab auhindadega pärjatud dumb ways to die kampaaniat:Ilmselgelt on Soome turul reklaami toimimise mehhanism keerulisem kui lihtsalt meeldimine. Traditsioonid on pikemad ja uskumused sügavamad.  Vast see eeldabki palju teravamat reklaamikeelt ja julgemaid ideid.

Ja lõpetuseks hoopis H&Mi klipp, mille režissööriks Wes Anderson (Grand Budapest Hotel):

Ilusat jõuluaega!

Georgi Viies

 

Reisikirja autor on Georgi Viies, kes lahkus suvel Eestist ja kolis järgmiseks kolmeks aastaks perega Helsingisse elama. Georgi on töötanud Eestis nii Mainori, Solaris Keskuse, TV3 kui G4S-i turundusjuhina. Samuti tegeleb Georgi lasteraamatute kirjutamisega.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

EAS otsib oma meeskonda RAHVUSVAHELISE SEKTORITURUNDUSE PROJEKTIJUHTI

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

30. november 2018

EAS otsib välisinvesteeringute keskuse müügitoe meeskonda TURUNDUSSPETSIALISTI

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

28. november 2018

HANSAPOST otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Hansapost OÜ

02. detsember 2018