Selgusid selge sõnumi auhinna võitjad

Kaader klipist "Auto suitsuvabaks"
Kaader klipist "Auto suitsuvabaks"

Selle aasta selge sõnumi auhinna said X-tee tutvustus, õpik „Eesti keele allkeeled“, video „Muuda auto suitsuvabaks“ ning Maksu- ja Tolliamet oma tegevusega. Auhinnad anti võitjatele üle 13. oktoobril, rahvusvahelisel selge keele päeval Energia Avastuskeskuses. Võitjaid tervitas patroon Eiki Nestor.

Parima selge sõnumiga tarbeteksti auhinna pälvis Tiit Hennoste ja Karl Pajusalu õpik Eesti keele allkeeled. Autorite sõnul on kõik eesti keele allkeeled (kirjakeel, suuline keel, argikeel, netikeel jm) meie emakeele rikkus. 

Tarbeteksti kategoorias märgiti ära Ly Seppel-Ehini „Ööülikooli“ loeng „Laps ja lill, lammas ja legonindžagod“, Indrek Koffi ja Liisa-Ly Pakosta teabetrükis „Kirjad lapsevanemale“, Vilja Kiisleri arvamuslood ning Politsei- ja Piirivalveameti väljakutsete maraton Facebookis.

Parima selge sõnumiga tarbepildi auhind anti Tervise Arengu Instituudi videole „Muuda auto suitsuvabaks“. Video sõnum on sõnadetagi selge: suitsetamisel eralduvad ained mürgitavad ka suitsetaja lapsi jt lähedasi. Tervise Arengu Instituudi koostööpartnerid: Tank, Allfilm ja FrostFX.

Tarbepildi kategoorias märgiti ära põrandamäng „AGA MINA“, Tallinna Loomaaia plaan ja Tartu Ülikooli uuendatud raamatukogu plaan.

Parim selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga on Riigi Infosüsteemi Ameti loodud X-tee tutvustus. Video selgitab lühidalt ja arusaadavalt, kuidas toimib turvaline internetipõhine andmevahetus riigiasutuste infosüsteemide vahel. Teostus: animatsioonistuudio Tolm.

Samas kategoorias leidsid äramärkimist koduleht tarkvanem.ee, video „Ega puit ennast ise mööbliks tee“ ja Kalamaja Avatud Kooli idee tutvustus.

2016. aasta selge sõnumi edendaja on Maksu- ja Tolliamet. Oma tegevust kirjeldab amet järgmiselt: „Ka dokumenti on võimalik koostada nii, et see on lihtsasti loetav ja viisakas suhtlusstiilis. Lihtsus ja arusaadavus nii sisus kui ka vormis on aastatega muutunud üheks meie ameti strateegiliseks suunaks.“

Edendaja kategoorias märgiti ära Ülle Madise selge väljendus avalikus suhtluses ja Päästeameti kampaaniad.

Võistluse eriauhinna pälvis SEB Panga ja SEB Elu- ja Pensionikindlustuse tegevus kliendiinfo selgemaks ja sõbralikumaks muutmisel.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

DANSKE BANK GROUP otsib KOMMUNIKATSIOONIJUHTI Eesti filiaalis

Danske Bank AS Eesti filiaal

20. jaanuar 2019