Case study: Fanta interaktiivne sotsiaalmeedia videokampaania

Fanta bränd on viimasel ajal võtnud eesmärgiks suurendada oma sotsiaalmeedia aktiivsust noorte seas. Selleks loodi videokampaania, kasutades uudset lahendust nimega Whambush, mille abil saavad Fanta jälgijad väga lihtsalt oma videosid eelnimetatud platvormil teha ja üles laadida.

Fanta on Eestis eelistatuim apelsinimaitseline karboniseeritud karastusjook teismeliste seas ning omab oma segmendis tugevat juhtrolli. Fanta bränd on oma iseloomult lõbus ja ergas – seda peegeldab nii suurepärane puuviljaline maitse kui ka brändi kommunikatsiooni stiil. Nagu meie sihtgrupp, nii on ka meie strateegiline lähenemine sisult sotsiaalne ja mobiilne.

Erinevalt Youtube’st, Instagramist ja muudest platvormidest on Whambush optimeeritud nii kasutajale (lihtne video üleslaadimine kampaanialehele) kui ka kliendile, kes soovib oma videokampaaniat korraldada.

Kampaania idee: Kuidas teed sina oma kohustusi lõbusaks?

Teemavalikul oli eelduseks, et fännidel peab olema ülesannet huvitav lahendada ja Fanta saab videosid, mida postitada oma sotsiaalmeedia kanalites, ning mida on kogu nende fännibaasil huvitav vaadata. Peaauhinnaks oli Playstation 4 mängukonsool.

Kampaania eesmärgiks oli saavutada 50 000 vaatamist ning minimaalselt 25 osalejate poolt loodud videot.

Kampaania sihtrühm oli 12 – 19 aastased noored.

Teostus:

Esialgu oli vaja produtseerida üleskutsuv video kampaanias osalemiseks inimesega, kes oleks soovitud sihtrühma jaoks sobilik. Koostöös Mediacomi, Whambushi ja Fantaga otsustati Getter Jaani kasuks. Nädalase läbirääkimise tulemusena oli Getter Jaani oma nõusoleku andnud ja video tegemine sai alguse.


Järgmiseks sai loodud Whambushi platvormil kampaanialeht, mis oli kajastatud nii mobiilis kui ka veebis.

Kampaania ametlik algus oli 4. juulil. Esimesed üleskutsuvad postitused olid tehtud Fanta, Getter Jaani ja Whambush Eesti Facebooki lehtedel. Kampaania vältel lisasime perioodiliselt 2-3 korda nädalas Fanta Facebooki lehele meeldetuletusi ja üleskutseid aktiivseks osalemiseks kasutajate endi poolt.

Kampaania teisel nädalal sai kampaaniasse kaasatud Youtuber HDTanel, kes on varemgi Whambushiga koostööd teinud. Tema video oli hästi informeeriv uutele kasutajatele, kuna seal näitas HDTanel ise, kuidas videot luua ning seejärel see ka Whambushi üles laadida.


Eelnimetatud videot jagasime samuti Fanta, Whambush Eesti kui ka HDTaneli Facebooki lehtedel. Tänu konkreetsetele juhistele saavutas HDTaneli video positiivse tulemuse, suurendades osalusprotsenti märgatavalt võrreldes esimese nädalaga.

Viimane päev video lisamiseks oli 30. juuli. Kokkuvõttes kujunes osalejate arvuks 34.

Kampaania lõpphääletus toimus Fanta Facebooki lehel, kuhu postitati 3 parimat videot, mille valis välja Fanta esindajatest žürii. Facebooki lehel kõige enam meeldimisi saanud video looja sai auhinnaks endale Playstation 4.

Lõpphääletus toimus 2. - 8. august.

Tulemus:

Videote vaatamiste arv: 81 327
Ületas kliendiga püstitatud eesmärki 62,65%

Kampaanias osalenute arv: 34
Tulemus on 36% kõrgem eesmärgist

Suur hulk osalejatest kasutas oma videos kliendi toodet. Osalejate vanusegrupp oli 12-21 (Suurem osa jäid soovitud sihtrühma 12-19). Tehtud videosid saab Fanta kasutada edaspidi oma sotsiaalmeedias

Kampaaniaga seotud inimesed/agentuurid:

Whambush, Tanel Kobrusepp ja Olev Tehver

Fanta Baltikumi brändijuht Kaija Kevvai (Coca-Cola Balti Jookide AS)
Mediacom Aleksandr Dmitrijev (digitaalmeedia planeerija) ja Liivika Lapp (projektijuht)

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HANSAPOST otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Hansapost OÜ

02. detsember 2018